• Jezu, chcę cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwą na ustach. Często upada, kto często podejmuje postanowienia. A co dzieje się z kimś, kto postanawia rzadko?

 • Nie robiłam często postanowień, ale i żadnego nigdy nie dotrzymałam, grzeszyłam na wszelkie sposoby, codziennie prosiłam Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.

 • Od czasu, kiedy mama obudziła we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyłam, gorąco go pragnęłam i gdyby Jezus pozwolił mi wybierać, wolałabym uwolnić się od ciała i odlecieć do Nieba.

 • W tym samym roku pojawiło się we mnie inne pragnienie: czułam, jak rośnie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego Męce.

 • Źle robi mi to, że jestem tak daleko od Najświętszego Sakramentu.

 • Chcę podążać za Tobą za cenę cierpienia i chcę tego gorąco; nie, Jezu, nie chcę więcej męczyć Cię swoim letnim postępowaniem, jak do tej pory; musiało to budzić w Tobie niesmak.

 • Nosiłam pierścionek; i ten zdjęłam i odtąd nic już nie miałam.

 • Zdaję się na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia będą dla Ciebie.

 • Czuję się słaba, Jezu, ale z Twoją pomocą, mam nadzieję, zdołam żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.

 • Nieraz zastanawiałyśmy się nad moimi grzechami i nad moją niewdzięcznością dla Jezusa i zaczynałyśmy obie płakać.

 • Każdego wieczoru, ledwie wyszłam ze szkoły, szłam do domu, zamykałam się w pokoju i klęcząc odmawiałam cały Różaniec, a w nocy nieraz wstawałam na jakiś kwadrans i polecałam Jezusowi moją biedną duszę.

 • Trzy, cztery razy w tygodniu przystępowałam do Komunii Świętej i Jezus przychodził, chociaż byłam taka niedobra, był ze mną, mówił mi tyle rzeczy.

 • Pamiętaj, że cenną biżuterią, która upiększa oblubienicę ukrzyżowanego Króla, mogą być tylko ciernie i krzyż.

 • Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż językiem.

 • Ze wszystkich sił pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojętne, a tylko o sprawach Nieba.

 • Nie pragnęłam niczego więcej: codziennie dostawałam dziesiątkę i codziennie słuchałam objaśnień kolejnego momentu Męki.

 • Gemmo, ileż dostałaś od Jezusa!

 • Pamiętajmy, że jesteśmy niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym Stwórcą, wszystko, co mamy, mamy od Boga.

 • Widziałam, jak bardzo jestem niewdzięczna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami cała jestem pokryta.

 • Wychowawczyni często mówiła na mnie „Pyszna".

 • Nieraz w ciągu dnia popadałam w pychę, zanim się spostrzegłam.

 • Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaś być cała Jego. Bądź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie Męki Pańskiej ma być dla ciebie czymś najdroższym.

 • Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzę: O mój Jezu, miłosierdzia.

 • Najgorsza ze wszystkich byłam zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszę zdać Panu za zły przykład, jaki dawałam rodzeństwu i znajomym!

 • Często będę odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza wtedy, kiedy będę smutna.

Redakcja

Aktualności

18.05.2017

Miejsce: klasztor Pasjonistów przy ul. Zamienieckiej 21 w Warszawie. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Najświętszego Serca...

16.05.2017

Msze Święte w intencjach i z udziałem rozmiłowanych w Świętej Gemmie odprawiane są w klasztorze Pasjonistów przy ul. Zamienieckiej 21 w Warszawie....

16.05.2017

Dzisiaj w rodzinie zakonnej pasjonistów oraz w archidiecezji lukkijskiej obchodzimy wspomnienie obowiązkowe Świętej Gemmy. Łączymy się duchowo w...

Pasjoniści

Ojcowie Pasjoniści – Kult św. Gemmy Galgani

Od 1 czerwca 2017 r.: Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. Świętej Gemmy Galgani przy Polskiej Prowincji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (Ojców Pasjonistów) - skrót CPDP pw. św. Gemmy Galgani

o. Rafał Sebastian Pujsza CP

promotor kultu Świętej Gemmy Galgani, rekolekcjonista, klasztorny duszpasterz powołań do pasjonistów i mniszek pasjonistek klauzurowych
ul. Zamieniecka 21
04-158 Warszawa

telefon: (00 48) 667 554 438
e-maile: redakcja@swietagemma.pl lub orspcp@gmail.com

Najbliższa pielgrzymka zagraniczna planowana na 8-22 lipca br. Oprócz niej zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medziugoria w dniach 18-26 sierpnia br. Zapowiedzi

Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo Świętej Gemmy oraz do nadsyłania świadectw jej obecności w Waszym życiu. Niech Święta Gemma zawsze żyje w naszych sercach!

Nasz klasztor, w którym rezyduje przełożony prowincjalny, jest też domem formacyjnym. W nim klerycy odbywają formację do życia zakonnego i kapłaństwa. W klasztorze znajduje się kaplica pw. Świetego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej, zakonnika pasjonisty (odpust 27 lutego).


Msze święte z udziałem ludu odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 18.00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia), a w dni powszednie o 18.00. Istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych. Zarówno intencje mszalne jak i prośby o modlitwę za wstawiennictwem Świętej Gemmy prosimy zgłaszać drogą telefoniczną, e-mailową lub listowną.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie naszego klasztoru:

www.pasjoniscigrochow.pl

Strona naszej prowincji zakonnej:

http://www.passio.info.pl/

Strona poświęcona Świętej Marii Goretti:

http://www.mariagoretti.pl/

Teksty zamieszczone na niniejszej stronie redaguje o. Rafał Sebastian Pujsza, pasjonista. On też z zamiłowania idąc za głosem serca promuje seraficzną Dziewicę z Lukki. Czyni to przez głoszenie słowa Bożego przy okazji rekolekcji parafialnych bądź niedzielnych promocji w kościołach. Wydarzeniom tego rodzaju towarzyszy wielki obraz przedstawiający ubogą Gemmę oraz relikwiarz zawierający fragment kości św. Gemmy, który wierni ze czcią całują. Ponadto rozprowadzane są obrazki ze Świętą z tekstem modlitwy przez jej wstawiennictwo.

Rafał Sebastian Pujsza CP (o. Rafał od Najświętszego Serca Pana Jezusa, pasjonista)
Pochodzi z Lęborka (woj. pomorskie). Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa wstąpił 16 września 2005 roku. Profesję zakonną złożył 15 września roku 2007. Po zwieńczeniu studiów seminaryjnych odbył w latach 2008-2011 specjalistyczne studia licencjackie w Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma w Rzymie (Pontificio Istituto Liturgico Sant'Anselmo - PIL - Anselmianum). Święcenia prezbiteratu przyjął 27 lutego 2012 roku (w 150. rocznicę narodzin dla nieba Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej). Interesuje się zagadnieniem męki Pańskiej w teologii, a zwłaszcza w liturgii Kościoła. Ulubieni Święci: Jan Paweł II, Paweł od Krzyża, Gemma Galgani, Maria Goretti, Karol Houben, Gabriel od Matki Bożej Bolesnej.
Regularnie posługuje duszpastersko w kościele parafialnym pw. Świętego Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim. 

Osoby pragnące wesprzeć rozwój kultu Świętej Gemmy Galgani mogą przesyłać ofiary. Za wszelkie dary serca serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Konta bankowe (złotówkowe i walutowe):

Nazwa odbiorcy: Rafał Sebastian Pujsza CP (OO. Pasjoniści - CPDP pw. Świętej Gemmy Galgani)

złotówkowe (PLN): 76 1160 2202 0000 0003 2079 0464

walutowe

EUR: 77 1160 2202 0000 0003 2079 4423

USD: 31 1160 2202 0000 0003 2518 8672

GBP: 73 1160 2202 0000 0003 2518 8983

CHF: 36 1160 2202 0000 0003 2518 8873