• Jezu, chcę cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwą na ustach. Często upada, kto często podejmuje postanowienia. A co dzieje się z kimś, kto postanawia rzadko?

  • Nie robiłam często postanowień, ale i żadnego nigdy nie dotrzymałam, grzeszyłam na wszelkie sposoby, codziennie prosiłam Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.

  • Od czasu, kiedy mama obudziła we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyłam, gorąco go pragnęłam i gdyby Jezus pozwolił mi wybierać, wolałabym uwolnić się od ciała i odlecieć do Nieba.

  • W tym samym roku pojawiło się we mnie inne pragnienie: czułam, jak rośnie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego Męce.

  • Źle robi mi to, że jestem tak daleko od Najświętszego Sakramentu.

  • Chcę podążać za Tobą za cenę cierpienia i chcę tego gorąco; nie, Jezu, nie chcę więcej męczyć Cię swoim letnim postępowaniem, jak do tej pory; musiało to budzić w Tobie niesmak.

  • Nosiłam pierścionek; i ten zdjęłam i odtąd nic już nie miałam.

  • Zdaję się na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia będą dla Ciebie.

  • Czuję się słaba, Jezu, ale z Twoją pomocą, mam nadzieję, zdołam żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.

  • Nieraz zastanawiałyśmy się nad moimi grzechami i nad moją niewdzięcznością dla Jezusa i zaczynałyśmy obie płakać.

  • Każdego wieczoru, ledwie wyszłam ze szkoły, szłam do domu, zamykałam się w pokoju i klęcząc odmawiałam cały Różaniec, a w nocy nieraz wstawałam na jakiś kwadrans i polecałam Jezusowi moją biedną duszę.

  • Trzy, cztery razy w tygodniu przystępowałam do Komunii Świętej i Jezus przychodził, chociaż byłam taka niedobra, był ze mną, mówił mi tyle rzeczy.

  • Pamiętaj, że cenną biżuterią, która upiększa oblubienicę ukrzyżowanego Króla, mogą być tylko ciernie i krzyż.

  • Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż językiem.

  • Ze wszystkich sił pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojętne, a tylko o sprawach Nieba.

  • Nie pragnęłam niczego więcej: codziennie dostawałam dziesiątkę i codziennie słuchałam objaśnień kolejnego momentu Męki.

  • Gemmo, ileż dostałaś od Jezusa!

  • Pamiętajmy, że jesteśmy niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym Stwórcą, wszystko, co mamy, mamy od Boga.

  • Widziałam, jak bardzo jestem niewdzięczna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami cała jestem pokryta.

  • Wychowawczyni często mówiła na mnie „Pyszna".

  • Nieraz w ciągu dnia popadałam w pychę, zanim się spostrzegłam.

  • Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaś być cała Jego. Bądź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie Męki Pańskiej ma być dla ciebie czymś najdroższym.

  • Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzę: O mój Jezu, miłosierdzia.

  • Najgorsza ze wszystkich byłam zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszę zdać Panu za zły przykład, jaki dawałam rodzeństwu i znajomym!

  • Często będę odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza wtedy, kiedy będę smutna.

Zapowiedzi

Strona1z2
13.03.2024

Warszawa (ul. Ostródzka 172 i ul. Zamieniecka 21): 9 kwietnia wieczory modlitewne ze Świętą Gemmą

Warszawa (ul. Ostródzka 172 i ul. Zamieniecka 21): 9 kwietnia wieczory modlitewne ze Świętą Gemmą

I

Zapraszamy 9 kwietnia 2024 r. (wtorek) do budującego się kościoła na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172) na Eucharystię ze słowem Bożym o Świętej Gemmie i błogosławieństwem jej relikwiami. Zaczynamy o godz. 18.00.

http://pasjonisci.org.pl/

................................................................................................................................

UWAGA! Zachęcamy do nabywania nowenny oraz do włączenia się w modlitwę przez 9 dni poprzedzających nasze spotkania. Wszyscy wspólnie (choć każdy osobno w zaciszu swej izdebki) będziemy przedstawiać Bogu przez wstawiennictwo Świętej Gemmy nasze intencje (swoje osobiste i innych, którzy będą się w tych dniach modlić tymi słowami).

Nowenna:

http://www.zyweslowo.pl/?42,o-basilio-izco-cp-%E2%80%9Eswieta-gemma-nowenna-i-swiadectwa%E2%80%9D

 

..................................................................................................................................

II

Ponadto Msze Święte w intencjach i z udziałem rozmiłowanych w Świętej Gemmie odprawiane są w klasztorze Pasjonistów przy ul. Zamienieckiej 21 w Warszawie.

Miejsca w Polsce

Każdorazowo rozpoczynamy nasze spotkanie z Jezusem i Gemmą o godz. 19.30 adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 20.00 odbędzie się Eucharystia ze słowem Bożym o Świętej Gemmie, a na zakończenie odmówimy modlitwę do Dziewicy z Lukki i uczcimy jej relikwie.

Najbliższy dzień to wtorek 9 kwietnia 2024 roku.

Zapraszamy!

Przy klasztorze nie ma możliwości zaparkowania samochodu. Można to uczynić przy pobliskim Parku Znicza (ok. 200 m od klasztoru).

http://www.pasjoniscigrochow.pl/

Inicjatywy modlitewne

Święta Gemma zaprasza!

01.05.2021
14.01.2021

Bażyny k. Ornety: w pierwsze piątki miesiąca nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani

Lokalizacja: Bażyny 45
Kościół parafialny pw. Świętego Mikołaja Biskupa
Nabożeństwo w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00 (od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi, ok. godz. 19.30 Eucharystia)
Wprowadzenie relikwii: 12 września 2020 roku
Pierwsze nabożeństwo: 3 stycznia 2020 roku
Relikwie przyjął: ks. Tomasz Kociński
Kustosz relikwii: ks. Tomasz Kociński

Miejsca w Polsce

Publikujemy artykuł przesłany na prośbę Księdza Proboszcza Tomasza Kocińskiego do warmińskiej edycji Gościa Niedzielnego, opisujący wydarzenie z 12 września 2020 r.:

Najpiękniejszy klejnot jest w Bażynach

12 września 2020 roku w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa w Bażynach k. Ornety intronizowano relikwie ciała Gemmy Galgani. W archidiecezji warmińskiej są to pierwsze relikwie tej wyjątkowej świętej, niewiasty, która w 2003 roku została wybrana przez rzymskich studentów Teresianum na najpiękniejszą kanonizowaną kobietę. To święta miss, która zasłynęła jednakże jako osoba świecka bez miary rozmiłowana w męce Chrystusa. Zbawiciel upodobnił ją do siebie również zewnętrznie poprzez dar stygmatów – „łaskę największą” (określenie zaczerpnięte z Autobiografii Gemmy). Ojciec Święty Pius XI, który w Jubileuszowym Roku Odkupienia (1933) beatyfikował włoską mistyczkę, nazwał ją „najwierniejszą kopią, również zewnętrznie, ukrzyżowanego Odkupiciela”. Natomiast kolejny papież, Pius XII, który 2 maja 1940 roku kanonizował Gemmę, powiedział: „To gwiazda naszego pontyfikatu”. W tę oryginalność określeń, przekazywaną nam na kartach historii, wpisał się również św. Maksymilian Kolbe, który po przeczytaniu biografii pióra kierownika duchowego Gemmy, ojca pasjonisty Germana Ruoppolo (Głębie duszy…), kandydata do beatyfikacji, napisał w liście do swojej matki, że trzykrotna lektura tej książki (z powodu fascynacji bohaterką) więcej dobrego uczyniła w jego duszy niż rekolekcje. Święty Pio z Pietrelciny, duchowy „bliźniak” Gemmy, po zapoznaniu się z jej życiorysem i zapiskami duchowymi, określił ją jednym słowem: santona (wielka święta). A Święty Jan Paweł II w 1989 roku, w dzień, w którym dziś obchodzimy wspomnienie świętego stygmatyka kapucyna (23 września), nawiedził sanktuarium w Lukce, gdzie spoczywają relikwie wyjątkowe tej, która chciała zostać mniszką pasjonistką.

Mimo że Gemma Galgani nigdy nie włożyła habitu osoby konsekrowanej gałęzi żeńskiej Rodziny Pasjonistowskiej (obecnej w formie męskiej w klasztorze i parafii m.in. w Kieźlinach k. Olsztyna) – stała się najwybitniejszą postacią żyjącą duchowością synów i córek męki Pańskiej. Ojciec Adolfo Lippi CP w najnowszej biografii Założyciela, św. Pawła od Krzyża (Mistyk i głosiciel Ewangelii…),w kontekście powstania mniszek klauzurowych, które strzegą jej sarkofagu, napisał: „W ten sposób rozpoczynała się jedna z najbardziej pokornych i ukrzyżowanych form życia, która miała dać Kościołowi liczne święte dusze – równie wielkie, co ukryte. Najbardziej znaną została ta, która nie mogła nawet wstąpić do klasztoru, ale bardziej niż wszystkie inne żyła duchem męki Pańskiej – Święta Gemma Galgani z Lukki (1878‒1903), stygmatyzowana na ciele i duszy, będąca jednym z najdoskonalszych kobiecych obrazów Chrystusa Ukrzyżowanego”.

Gemma to imię pochodzenia łacińskiego, które oznacza klejnot. Można powiedzieć, że jest ona klejnotem w katalogu świętych Pana Boga. Ofiarowała swoje życie za nawrócenie grzeszników i pragnęła, aby zamieszkali oni na wieki w Sercu Jezusowym. Dlatego też szczególnym dniem jej kultu w bażyńskiej świątyni jest każdy pierwszy piątek miesiąca.

 

o. Rafał Sebastian Pujsza CP

14.01.2021

Hajnówka: w ostanie czwartki miesiąca nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani

Hajnówka: w ostanie czwartki miesiąca nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani

W czwartek, 31 października 2019 roku, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych do kościoła Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji pw. Świętej Klary w Hajnówce zostały wprowadzone relikwie Świętej Gemmy Galgani, Dziewicy z Lukki.

W każdy ostatni czwartek miesiąca odbywa się nabożeństwo ku czci św. Gemmy połączone z modlitwą za kapłanów.

Program:

17.00 Różaniec 

17.30 Nabożeństwo do św. Gemmy z uczczeniem relikwii

18.00 Eucharystia

 

Terminy na 2021 rok:

28 I

25 II

25 III

29 IV

27 V

24 VI

29 VII

26 VIII

30 IX

28 X

25 XI

30 XII

Miejsca w Polsce

Publikacje dotyczące św. Gemmy można nabywać również w:

http://www.klaryski-hajnowka.drohiczyn.opoka.org.pl/

Święta Gemma żyje!

14.01.2021

Bydgoszcz: w ostanie czwartki miesiąca nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani

Bydgoszcz: w ostanie czwartki miesiąca nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani

Miejsce: kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Placu Piastowskim

http://www.nspj.bydgoszcz.pl/

Dzień: ostatni czwartek miesiąca

Godzina: po Eucharystii o godz. 18.00

Miejsca w Polsce 

30 kwietnia 2015 r., ostatni czwartek miesiąca - wprowadzenie relikwii i pierwsze nabożeństwo

 

Nabożeństwa w 2021 roku:

28 I

25 II

25 III

29 IV

27 V

24 VI

29 VII

26 VIII

30 IX

28 X

25 XI

30 XII

Niech żyje Święta Gemma!

13.01.2021

Rzeszów: 12 lutego nabożeństwo do Świętej Gemmy

Rzeszów: 12 lutego nabożeństwo do Świętej Gemmy

9 grudnia 2016 roku, w drugi piątek miesiąca, po Eucharystii o godz. 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Krakowskiej 18 w Rzeszowie po raz pierwszy odbyło się nabożeństwo do Świętej Gemmy. Stało się to dzięki decyzji ówczesnego proboszcza, ks. kan. Franciszka Kołodzieja.

Od 9 kwietnia 2017 roku nabożeństwa odbywają się przed wystawionym obrazem i relikwiami Świętej Gemmy.

Ksiądz proboszcz Dariusz Gościmiński, podtrzymując decyzję o utworzeniu ośrodka kultu Świętej Gemmy Galgani w Rzeszowie przez pierwszego proboszcza parafii, zaprasza na kolejne nabożeństwa.

2021 rok:

12 II

12 III

9 IV

14 V

11 VI

9 VII

13 VIII

10 IX

8 X

12 XI

10 XII

http://podwyzszenie.pl/

Miejsca w Polsce

Święta Gemma żyje!

13.01.2021

Wrocław: 11 lutego po Eucharystii o godz. 18.30 nabożeństwo do Świętej Gemmy

Wrocław: 11 lutego po Eucharystii o godz. 18.30 nabożeństwo do Świętej Gemmy

Zapraszamy do kościoła parafilanego pw. Świętego Ojca Pio z Pietrelciny przy ul. Ołtaszyńskiej 114 we Wrocławiu:

http://www.partynice.archidiecezja.wroc.pl/

Święta Gemma żyje!

Miejsca w Polsce

13.01.2021

Poznań: 13 lutego nabożeństwo do Świętej Gemmy

Poznań: 13 lutego nabożeństwo do Świętej Gemmy

Dzień: druga sobota miesiąca, godz. 17.00

Miejsce: sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Poznań, ul. Żydowska 34 (centrum miasta)

 

Relikwie Świętej Gemmy, na prośbę Kustosza Sanktuarium, zostały uroczyście wprowadzone w niedzielę 4 grudnia 2016 roku. Wraz z przyjęciem relikwii - podobnie jak w Bydgoszczy - zostały wprowadzone comiesięczne nabożeństwa. Na dzień szczególnego kultu Ksiądz Kustosz wybrał drugą sobotę miesiąca (godz. 17.00).

Ksiądz Kustosz Leszek Wilczyński zaprasza, a my łączymy się duchowo z rozmiłowanymi w Świętej Gemmie, uczestniczącymi w nabożeństwach.

Terminy kolejnych nbożeństw w 2021 roku:

13 II

13 III

10 IV

8 V

12 VI

10 VII

14 VIII

11 IX

9 X

13 XI

11 XII

http://www.trzyhostie.pl/

Święta Gemma żyje!

 

13.01.2021

Ząbkowice Śląskie: 11 dnia każdego miesiąca nabożeństwo do św. Gemmy Galgani

Ząbkowice Śląskie: 11 dnia każdego miesiąca nabożeństwo do św. Gemmy Galgani

11 dnia każdego miesiąca w kościele Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Grunwaldzkiej 8 w Ząbkowicach Śląskich można uczcić relikwie św. Gemmy Galgani.

https://zabkowice.klaryski.org/

Program:

godz. 17.00 - różaniec, modlitwa i uczczenie relikwii św. Gemmy Galgani.

Miejsca w Polsce

13.01.2021

Bydgoszcz: 16 stycznia nabożeństwo do Świętej Marii Goretti

Bydgoszcz: 16 stycznia nabożeństwo do Świętej Marii Goretti

Miejsce: sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (ul. Ogrody 18)

http://mbf.bydgoszcz.pl/

Dzień: 16 dzień każdego miesiąca

Godzina: po Eucharystii o godz. 18.30

16 marca 2016 r. - wprowadzenie relikwii i pierwsze nabożeństwo

http://www.mariagoretti.pl/

Święta Maria Goretti żyje!

11.01.2021

Piekary Śląskie: w pierwsze czwartki miesiąca nabożeństwo do Świętej Gemmy

Piekary Śląskie: w pierwsze czwartki miesiąca nabożeństwo do Świętej Gemmy

Miejsce: kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Górnicza 30)

http://www.nspjbrzeziny.pl/

Dzień: pierwszy czwartek miesiąca

Godzina: po mszy św. o godz. 8.00

Miejsca w Polsce 

28 lutego 2018 r., zakończenie rekolekcji wielkopostnych - wprowadzenie relikwii i pierwsze nabożeństwo

Terminy nabożeństw na 2021 rok:

4 II

4 III

1 IV

6 V

3 VI

1 VII

5 VIII

2 IX

7 X

4 XI

2 XII

Niech żyje Święta Gemma!

11.01.2021

Kamień Pomorski: w drugie piątki miesiąca nabożeństwo do Świętej Gemmy

Kamień Pomorski: w drugie piątki miesiąca nabożeństwo do Świętej Gemmy

Po mszy wieczornej odbędzie się kolejne nabożeństwo do Świętej Gemmy.

http://katedra-kamienpomorski.pl/

Ksiądz Proboszcz Dariusz Żarkowski, kustosz relikwii Świętej Gemmy w tymże ośrodku kultu, zaprasza na nabożeństwo. Wraz z przyjęciem relikwii za jego aprobatą zostały wprowadzone regularne nabożeństwa do Świętej Gemmy. Odbywają się one w kaplicy brzozdowieckiej, gdzie 14 września 2017 roku ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński uroczyście wprowadził relikwie naszej orędowniczki.

Termin nabożeństwa: drugi piątek miesiąca po mszy wieczornej.

2021 rok:

12 II

12 III

9 IV

14 V

11 VI

9 VII

13 VIII

10 IX

8 X

12 XI

10 XII

Święta Gemma żyje!

11.01.2021

Mierzyn k. Szczecina: w pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Mierzyn k. Szczecina: w pierwszy czwartek miesiąca nabożeństwo do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Miejsce: kościół pw. Matki Bożej Bolesnej (ul. Welecka 17)

https://parafiamierzyn.pl/

Dzień: pierwszy czwartek miesiąca

Godzina: 17.30

13 października 2019 r. - wprowadzenie relikwii

Ksiądz proboszcz Zbigniew Wyka, proboszcz mierzyńskiej, przed wprowadzeniem relikwii określił pierwszy czwartek miesiąca jako dzień specjalnego kultu Gabriela, "Świętego Uśmiechu". Stąd w jego imieniu, łącząc się duchowo ze wszystkimi sympatykami duchowości pasjonistów, zapraszamy na nabożeństwa do Świętego Gabriela, pasjonisty. 

Nabożeństwa w 2021 roku (w pierwszy czwartek miesiąca):

4 II

4 III

1 IV

6 V

3 VI

1 VII

5 VIII

2 IX

7 X

4 XI

2 XII

Święty Gabriel żyje!

Pasjoniści - Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. Świętej Gemmy Galgani

11.01.2021

Kamień Pomorski: w ostanie piątki miesiąca nabożeństwa do Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Kamień Pomorski: w ostanie piątki miesiąca nabożeństwa do Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

W ostatni piątek miesiąca po mszy wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej.

http://katedra-kamienpomorski.pl/

Ksiądz Proboszcz Dariusz Żarkowski, kustosz relikwii Świętej Gemmy i Świętego Gabriela w tymże ośrodku kultu, zaprasza na nabożeństwo. Wraz z przyjęciem relikwii, co stało się 14 września 2018 roku, za jego aprobatą zostały wprowadzone regularne nabożeństwa do Świętego Gabriela. Odbywają się one w kaplicy brzozdowieckiej.

Termin nabożeństwa: ostatni piątek miesiąca po mszy wieczornej.

Kolejne terminy

2021 rok:

29 I

26 II

26 III

30 IV

28 V

25 VI

30 VII

27 VIII

24 IX

29 X

26 XI

31 XII

Święta Gemma żyje!

11.01.2021

Pierwsze piątki miesiąca ze Świętą Gemmą Galgani

Pierwsze piątki miesiąca ze Świętą Gemmą Galgani

Od marca 2015 roku zapoczątkowaliśmy nową formę modlitwy jednoczącą osoby rozmiłowane w św. Gemmie.

Każdy pierwszy piątek miesiąca to szczególny dzień modlitw za nawrócenie grzeszników. Ta intencja była szczególnie bliska sercu św. Gemmy, która mając ją na uwadze ofiarowała Bogu swoje cierpienie i życie. Pragniemy włączyć się w modlitwę w tej intencji oraz w innych, które nosimy w naszych sercach, poprzez modlitwę liturgią godzin o św. Gemmie (odmawiajmy ją prywatnie, gdyż do publicznego odmawiania są przeznaczone teksty liturgiczne na dany dzień roku liturgicznego).

Zachęcamy do korzystania z książeczki:

http://www.zyweslowo.pl/?4,enrico-zoffoli-cp-%E2%80%9Eswieta-gemma-galgani-zyciorys-i-modlitwy%E2%80%9D

Teksty są dostępne na stronach 73-112.

 

Oto kilka użytecznych uwag:

1. Rano rozpoczynamy WEZWANIEM (s. 73-75). Wypowiadaiąc słowa "Panie, otwórz wargi moje..." kciukiem czynimy znak krzyża na naszych wargach.

2. Bezpośrednio po WEZWANIU odmawiamy JUTRZNIĘ rozpoczynając od hymnu ze s. 86. Podczas pieśni Zachariasza (JUTRZNIA - s. 93) na słowa "Błogosławiony Pan, Bóg Izraela..." czynimy znak krzyża.

3. GODZINĘ CZYTAŃ (s. 75-85) możemy odmówić o dowolnej porze dnia, równiez w czwartek późnym wieczorem lub nocą z czwartku na piątek.

4. MODLITWĘ W CIĄGU DNIA (s. 96-100) odmawiamy około południa.

5. NIESZPORY (s. 100-108) odmawiamy wieczorem ok. godz. 18.00 (najwcześniej o godz. 16.00). Na słowa "Wielbi dusza moja Pana..." (s. 105) czynimy znak krzyża.

6. KOMPLETĘ (s. 108-112) odmawiamy przed udaniem się na spoczynek, na zakończenie dnia. Na słowa "Teraz, o Panie, pozwól..." (s. 111) czynimy znak krzyża.

7. W Wielkim Poście omijamy ALLELUJA.

Inicjatywy modlitewne 

NIech żyje Święta Gemma!

10.01.2021

Górki Śląskie: nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani w drugie niedziele miesiąca

Górki Śląskie: nabożeństwa do Świętej Gemmy Galgani w drugie niedziele miesiąca

Miejsce: kościół pw. Dobrego Pasterza w Górkach Śląskich

http://www.dobrypasterz.com.pl/

Dzień: druga niedziela miesiąca

Godzina: 14.30

Miejsca w Polsce 

14 marca 2018 r., zakończenie rekolekcji wielkopostnych - wprowadzenie relikwii i pierwsze nabożeństwo

Terminy nabożeństw na 2021 rok (druga niedziela miesiąca):

14 II

14 III

11 IV

9 V

13 VI

11 VII

8 VIII

12 IX

10 X

14 XI

12 XII

Niech żyje Święta Gemma!

10.01.2021

Mierzyn k. Szczecina: w pierwsze poniedziałki miesiąca nabożeństwa do św. Gemmy Galgani

Mierzyn k. Szczecina: w pierwsze poniedziałki miesiąca nabożeństwa do św. Gemmy Galgani

Miejsce: kościół pw. Matki Bożej Bolesnej (ul. Welecka 17)

https://parafiamierzyn.pl/

Dzień: pierwszy poniedziałek miesiąca

Godzina: 17.30

Miejsca w Polsce 

13 października 2019 r. - wprowadzenie relikwii

 

Nabożeństwa w 2021 roku:

1 II

1 III

5 IV

3 V

7 VI

5 VII

2 VIII

6 IX

4 X

1 XI

6 XII

Niech żyje Święta Gemma!

02.01.2021

Rawa Mazowiecka: 16 stycznia nabożeństwo do Świętej Gemmy

Rawa Mazowiecka: 16 stycznia nabożeństwo do Świętej Gemmy

W drugie piątki miesiąca zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.30 w ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego Bractwa Czarnego Szkaplerza (jest to spotkanie otwarte).

Transmisja na żywo: http://www.pasjoniscirawamazowiecka.pl/transmisja

Po mszy św. konferencja formacyjna.

Kontakt - Rawa Mazowiecka

Zapraszamy w każdą III sobotę miesiąca na nabożeństwo do Świętej Gemmy Galgani odbywające się w kościele Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej (ul. ks. Ignacego Skorupki 3).

16 stycznia 2021 roku (sobota)

Program:

godz. 8.30 Eucharystia

Nabożeństwo do Świętej Gemmy Galgani.

Oglądajmy na żywo!

Święta Gemma żyje!

02.10.2020

Miejsca św. Gemmy, św. Gabriela pasjonisty, św. Marii Goretti, bł. Piusa Campidellego - pielgrzymka do Włoch

Miejsca św. Gemmy, św. Gabriela pasjonisty, św. Marii Goretti, bł. Piusa Campidellego - pielgrzymka do Włoch

Ostateczna decyzja ws. pielgrzymki zapadnie po ustaniu pandemii.

Módlmy się o dobre owoce:

https://gabrielmir.pl/rok-2020/wlochy-

Niech żyją Święci Pasjonistowscy!

01.10.2020

Od 10 do 18 października doroczna nowenna do Świętego Pawła od Krzyża

Od 10 do 18 października doroczna nowenna do Świętego Pawła od Krzyża

Nowennę można też odmawiać w wybranych przez siebie dniach.

Plan dorocznej nowenny:

Dzień I: 10 X

Dzień II: 11 X

Dzień III: 12 X

Dzień IV: 13 X

Dzień V: 14 X

Dzień VI: 15 X

Dzień VII: 16 X

Dzień VIII: 17 X

Dzień IX: 18 X

Nabywajmy książeczki:

http://www.zyweslowo.pl/?15,o-waldemar-linke-cp-%E2%80%9Enowenna-do-sw-pawla-od-krzyza-wraz-z-zyciorysem-i-wybranymi-myslami-

Niech żyje Święty Paweł od Krzyża!

10.09.2020

W przygotowaniu biografia św. Innocentego od Niepokalanej, męczennika pasjonisty

W przygotowaniu biografia św. Innocentego od Niepokalanej, męczennika pasjonisty

Radosnego oczekiwania! :)

http://www.zyweslowo.pl/?41,o-miguel-gonzalez-cp-%E2%80%9Eswiety-innocenty-canoura-arnau-zycie-i-meczenstwo-hiszpanskiego-pasjonisty%E2%80%9D

Kilka słów o o. Innocentym:

Święty Innocenty Canoura Arnau, prezbiter i męczennik - wspomnienie dowolne 9 października

Święty Innocenty od Niepokalanej (właśc. Emanuel Canoura Arnau) urodził się 10 marca 1887 roku w Santa Lucia del Valle de Oro w diecezji Mondonedo (Hiszpania). Będąc pasjonistą od 27 lipca 1905 roku, a prezbiterem od 20 września 1913 roku, z wielkim zaangażowaniem poświęcał się posłudze kapłańskiej w różnych wspólnotach swojej prowincji zakonnej (SANG). Kiedy podczas rewolucji hiszpańskiej w 1934 roku odprawiał Eucharystię w Kolegium Braci Szkolnych w Turón, został wraz ze wspólnotą ośmiu braci uwięziony przez wrogów religii. Rozstrzelano ich 9 października tegoż roku. Został beatyfikowany w dniu 29 kwietnia 1990 roku, a następnie kanonizowany 21 listopada 1999 roku, przez Świętego Jana Pawła II.

 

 

10.09.2020

W przygotowaniu nowa książka o duchowości Świętego Pawła od Krzyża

W przygotowaniu nowa książka o duchowości Świętego Pawła od Krzyża

Planowane wydanie: 2023 rok

Autor: o. Adolfo Lippi CP

Tytuł: Paweł od Krzyża. Nauczyciel świętości na dzisiejsze czasy

http://www.zyweslowo.pl/?39,o-adolfo-lippi-cp-%E2%80%9Epawel-od-krzyza-nauczyciel-swietosci-na-dzisiejsze-czasy%E2%80%9D

10.09.2020

W przygotowaniu książka o św. Gabrielu pasjoniście - źródło biograficzne

W przygotowaniu książka o św. Gabrielu pasjoniście - źródło biograficzne

Autor: o. Norbert od Świętej Maryi, pasjonista - czcigodny sługa Boży o. Norberto Cassinelli (1829-1911), formator św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Tytuł: Święty Gabriel od Matki Bożej Bolesnej. Wspomnienia o życiu i cnotach

Seria wydawnicza: Przyjaciele Gemmy Galgani 6

http://www.zyweslowo.pl/?44,o-norbert-od-swietej-maryi-pasjonista-%E2%80%9Eswiety-gabriel-od-matki-bozej-bolesnej-wspomnienia-o-zyciu-i-cnotach-

10.09.2020
29.08.2020

Rekolekcje w Sadowiu-Golgocie k. Ostrowa Wlkp.dla Bractw i sympatyków duchowości pasjonistów (6-dniowe w sierpniu 2021 r.)

Rekolekcje w Sadowiu-Golgocie k. Ostrowa Wlkp.dla Bractw i sympatyków duchowości pasjonistów (6-dniowe w sierpniu 2021 r.)

Członków, sympatyków Bractwa Czarnego Szkaplerza, Bractwa Świętej Gemmy Galgani i zainteresowanych męką Chrystusa zapraszamy do uczestnictwa w dorocznych rekolekcjach

w Domu Rekolekcyjnym Pasjonistów w Sadowiu-Golgocie koło Ostrowa Wielkopolskiego od 16 (poniedziałek) do 21 (sobota) sierpnia 2021 roku.

W programie: Eucharystia, modlitwa i nauka medytacji męki Pańskiej oraz konferencje pasyjne. Możliwość spowiedzi, rozmowy duchowej albo pobytu w milczeniu.

Rozpoczęcie póżnym popołudniem 16 sierpnia,

zakończenie w porze obiadowej 21 sierpnia 2021 roku.

Zapisy i kontakt do prowadzącego:

Pasjoniści - Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. Świętej Gemmy Galgani

 

Oto ogólny program różnych innych rekolekcji w Sadowiu (2020 rok):

http://www.pasjoniscirawamazowiecka.pl/wp-content/uploads/2019/12/Sadowie_rekolekcje.pdf

Strona1z2