• Jezu, chcę cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwą na ustach. Często upada, kto często podejmuje postanowienia. A co dzieje się z kimś, kto postanawia rzadko?

 • Nie robiłam często postanowień, ale i żadnego nigdy nie dotrzymałam, grzeszyłam na wszelkie sposoby, codziennie prosiłam Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.

 • Od czasu, kiedy mama obudziła we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyłam, gorąco go pragnęłam i gdyby Jezus pozwolił mi wybierać, wolałabym uwolnić się od ciała i odlecieć do Nieba.

 • W tym samym roku pojawiło się we mnie inne pragnienie: czułam, jak rośnie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego Męce.

 • Źle robi mi to, że jestem tak daleko od Najświętszego Sakramentu.

 • Chcę podążać za Tobą za cenę cierpienia i chcę tego gorąco; nie, Jezu, nie chcę więcej męczyć Cię swoim letnim postępowaniem, jak do tej pory; musiało to budzić w Tobie niesmak.

 • Nosiłam pierścionek; i ten zdjęłam i odtąd nic już nie miałam.

 • Zdaję się na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia będą dla Ciebie.

 • Czuję się słaba, Jezu, ale z Twoją pomocą, mam nadzieję, zdołam żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.

 • Nieraz zastanawiałyśmy się nad moimi grzechami i nad moją niewdzięcznością dla Jezusa i zaczynałyśmy obie płakać.

 • Każdego wieczoru, ledwie wyszłam ze szkoły, szłam do domu, zamykałam się w pokoju i klęcząc odmawiałam cały Różaniec, a w nocy nieraz wstawałam na jakiś kwadrans i polecałam Jezusowi moją biedną duszę.

 • Trzy, cztery razy w tygodniu przystępowałam do Komunii Świętej i Jezus przychodził, chociaż byłam taka niedobra, był ze mną, mówił mi tyle rzeczy.

 • Pamiętaj, że cenną biżuterią, która upiększa oblubienicę ukrzyżowanego Króla, mogą być tylko ciernie i krzyż.

 • Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż językiem.

 • Ze wszystkich sił pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojętne, a tylko o sprawach Nieba.

 • Nie pragnęłam niczego więcej: codziennie dostawałam dziesiątkę i codziennie słuchałam objaśnień kolejnego momentu Męki.

 • Gemmo, ileż dostałaś od Jezusa!

 • Pamiętajmy, że jesteśmy niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym Stwórcą, wszystko, co mamy, mamy od Boga.

 • Widziałam, jak bardzo jestem niewdzięczna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami cała jestem pokryta.

 • Wychowawczyni często mówiła na mnie „Pyszna".

 • Nieraz w ciągu dnia popadałam w pychę, zanim się spostrzegłam.

 • Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaś być cała Jego. Bądź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie Męki Pańskiej ma być dla ciebie czymś najdroższym.

 • Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzę: O mój Jezu, miłosierdzia.

 • Najgorsza ze wszystkich byłam zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszę zdać Panu za zły przykład, jaki dawałam rodzeństwu i znajomym!

 • Często będę odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza wtedy, kiedy będę smutna.

Redakcja

Aktualności

31.05.2024

Od listopada 2014 roku rozpoczęliśmy nową formę modlitwy - nowennę do Świętej Gemmy. Odmawiamy ją na skalę ogólnopolską (ogólnoświatową, biorąc...

31.05.2024

I Zapraszamy 11 czerwca 2024 r. (wtorek) do budującego się kościoła na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172) na Eucharystię ze słowem Bożym o...

30.05.2024

Zapraszamy! Terminy pielgrzymki na rok bieżący: https://gabrielmir.pl/rok-2024 Gabriel Mir Pielgrzymki

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Oto dzieło Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Opiekę merytoryczną nad nim sprawuje kapłan rzymskokatolicki - ojciec pasjonista, moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. G. Galgani.

Podaje się do wiadomości, że od 1 stycznia 2021 roku w naszym serwisie internetowym nadawców e–maili obowiązuje netykieta. Listy, w których będą zawarte wulgaryzmy, komercja, przemoc, a także te, które naruszają dobra osobiste i poglądy religijne kogokolwiek, bez podpisu z imienia i nazwiska, pozostaną bez odpowiedzi ze strony administratora. Treść e-maila powinna być zgodna z tematyką serwisu http://www.swietagemma.pl/

Adres do korespondencji (kontakt z moderatorem CPDP, którym obecnie jest ojciec pasjonista R.S. Pujsza, w sprawach związanych z treściami zawartymi na stronie http://www.swietagemma.pl/):

PASJONIŚCI CPDP
ul. Księdza Skorupki 3
96-200 RAWA MAZOWIECKA

Telefon: 667 554 438 (bez obowiązku odpowiedzi na SMS-y)
E-mail: redakcja@swietagemma.pl

CPDP nie prowadzi strony Facebooka.
Polecamy stronę prowadzoną przez osobę świecką:
facebook.com/swietagemmagalgani/

Zachęca się do modlitwy przez wstawiennictwo Świętej Gemmy oraz do nadsyłania świadectw jej obecności w Waszym życiu.

Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych. Zarówno intencje mszalne jak i prośby o modlitwę za wstawiennictwem Świętej Gemmy prosimy zgłaszać drogą e-mailową, listowną lub telefoniczną (prosimy o podawanie nr. telefonu kontaktowego).

Wsparcie duchowe i materialne (nr konta)

Czym jest CPDP?

Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej (CPDP) pw. św. Gemmy Galgani, zwane potocznie Centrum Świętej Gemmy, zostało erygowane 1 czerwca 2017 roku przez przełożonego prowincjalnego pasjonistów. Prowadzi ono działalność duszpasterską w imieniu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zadaniem CPDP jest propagowanie wiedzy o duchowości zgromadzenia pasjonistów, zwłaszcza poprzez konkretne przykłady osób wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy lub cieszących się szacunkiem ze względu na swą postawę religijną i moralną, związanych z pasjonistami, ich regułą i konstytucjami, duchowością czy posługą duszpasterską.

Działanie Centrum Świętej Gemmy polega na indywidualnej pracy zakonników, ich działalności duszpasterskiej, komunikacji za pośrednictwem stron internetowych, druku książek, broszur, a także folderów czy plakatów, organizacji konferencji i sympozjów, kontaktach z mediami itp.

Za wyjątkowo istotne władza zakonna uznała działania promujące kult świętych związanych z nabożeństwem do męki Pańskiej, które są prowadzone przy klasztorach pasjonistów. Szczególnej uwadze CPDP został polecony tworzący się ośrodek duszpasterstwa i sanktuarium Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych przy ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie oraz propagowanie postaci i spuścizny sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP (1915−1945) w miejscach z nim związanych (Przasnysz, Rawa Mazowiecka, Sadowie-Golgota).

 

 

Zakonnikiem odpowiedzialnym za niniejszą witrynę jest ojciec Rafał S. Pujsza CP, który pełni następujące posługi apostolskie:
- rekolekcjonista,
- moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani,
- wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP,
- promotor Bractwa Świętej Gemmy Galgani.


Rafał Pujsza (o. mgr lic. Rafał Sebastian Pujsza CP) urodził się w 1981 roku w Lęborku.
Jest pomysłodawcą i redaktorem serii wydawniczych Świadkowie Słowa Krzyża oraz Przyjaciele Gemmy Galgani, jak również wydania nowego zbioru rozważań pasyjnych pt. Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań (Warszawa 2017).
Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (CP) wstąpił w 2005 roku. W latach 2008-2011 studiował w Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma w Rzymie (Pontificio Istituto Liturgico Sant'Anselmo). Święcenia prezbiteratu przyjął 27.02.2012 przez posługę Jego Ekscelencji Ks. Abp. H. Hosera SAC.
Od 2018 roku służy pomocą duszpasterską w kościele Pasjonistów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej http://www.pasjoniscirawamazowiecka.pl/