• Jezu, chcÄ™ cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwÄ… na ustach. CzÄ™sto upada, kto czÄ™sto podejmuje postanowienia. A co dzieje siÄ™ z kimÅ›, kto postanawia rzadko?

  • Nie robiÅ‚am czÄ™sto postanowieÅ„, ale i żadnego nigdy nie dotrzymaÅ‚am, grzeszyÅ‚am na wszelkie sposoby, codziennie prosiÅ‚am Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.

  • Od czasu, kiedy mama obudziÅ‚a we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyÅ‚am, gorÄ…co go pragnęłam i gdyby Jezus pozwoliÅ‚ mi wybierać, wolaÅ‚abym uwolnić siÄ™ od ciaÅ‚a i odlecieć do Nieba.

  • W tym samym roku pojawiÅ‚o siÄ™ we mnie inne pragnienie: czuÅ‚am, jak roÅ›nie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego MÄ™ce.

  • Źle robi mi to, że jestem tak daleko od NajÅ›wiÄ™tszego Sakramentu.

  • ChcÄ™ podążać za TobÄ… za cenÄ™ cierpienia i chcÄ™ tego gorÄ…co; nie, Jezu, nie chcÄ™ wiÄ™cej mÄ™czyć CiÄ™ swoim letnim postÄ™powaniem, jak do tej pory; musiaÅ‚o to budzić w Tobie niesmak.

  • NosiÅ‚am pierÅ›cionek; i ten zdjęłam i odtÄ…d nic już nie miaÅ‚am.

  • ZdajÄ™ siÄ™ na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia bÄ™dÄ… dla Ciebie.

  • CzujÄ™ siÄ™ sÅ‚aba, Jezu, ale z TwojÄ… pomocÄ…, mam nadziejÄ™, zdoÅ‚am żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.

  • Nieraz zastanawiaÅ‚yÅ›my siÄ™ nad moimi grzechami i nad mojÄ… niewdziÄ™cznoÅ›ciÄ… dla Jezusa i zaczynaÅ‚yÅ›my obie pÅ‚akać.

  • Każdego wieczoru, ledwie wyszÅ‚am ze szkoÅ‚y, szÅ‚am do domu, zamykaÅ‚am siÄ™ w pokoju i klÄ™czÄ…c odmawiaÅ‚am caÅ‚y Różaniec, a w nocy nieraz wstawaÅ‚am na jakiÅ› kwadrans i polecaÅ‚am Jezusowi mojÄ… biednÄ… duszÄ™.

  • Trzy, cztery razy w tygodniu przystÄ™powaÅ‚am do Komunii ÅšwiÄ™tej i Jezus przychodziÅ‚, chociaż byÅ‚am taka niedobra, byÅ‚ ze mnÄ…, mówiÅ‚ mi tyle rzeczy.

  • PamiÄ™taj, że cennÄ… biżuteriÄ…, która upiÄ™ksza oblubienicÄ™ ukrzyżowanego Króla, mogÄ… być tylko ciernie i krzyż.

  • Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż jÄ™zykiem.

  • Ze wszystkich siÅ‚ pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojÄ™tne, a tylko o sprawach Nieba.

  • Nie pragnęłam niczego wiÄ™cej: codziennie dostawaÅ‚am dziesiÄ…tkÄ™ i codziennie sÅ‚uchaÅ‚am objaÅ›nieÅ„ kolejnego momentu MÄ™ki.

  • Gemmo, ileż dostaÅ‚aÅ› od Jezusa!

  • PamiÄ™tajmy, że jesteÅ›my niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym StwórcÄ…, wszystko, co mamy, mamy od Boga.

  • WidziaÅ‚am, jak bardzo jestem niewdziÄ™czna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami caÅ‚a jestem pokryta.

  • Wychowawczyni czÄ™sto mówiÅ‚a na mnie „Pyszna".

  • Nieraz w ciÄ…gu dnia popadaÅ‚am w pychÄ™, zanim siÄ™ spostrzegÅ‚am.

  • Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaÅ› być caÅ‚a Jego. BÄ…dź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie MÄ™ki PaÅ„skiej ma być dla ciebie czymÅ› najdroższym.

  • Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzÄ™: O mój Jezu, miÅ‚osierdzia.

  • Najgorsza ze wszystkich byÅ‚am zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszÄ™ zdać Panu za zÅ‚y przykÅ‚ad, jaki dawaÅ‚am rodzeÅ„stwu i znajomym!

  • CzÄ™sto bÄ™dÄ™ odwiedzać Jezusa w NajÅ›wiÄ™tszym Sakramencie, zwÅ‚aszcza wtedy, kiedy bÄ™dÄ™ smutna.

Redakcja

Aktualności

13.01.2025

Od listopada 2014 roku rozpoczęliśmy nową formę modlitwy - nowennę do Świętej Gemmy. Odmawiamy ją na skalę ogólnopolską (ogólnoświatową, biorąc...

12.01.2025

I Zapraszamy 4 lutego 2025 r. (wtorek) do budującego się kościoła na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172) na Eucharystię ze słowem Bożym o...

24.12.2024

Z Autobiografii Świętej Gemmy Galgani: "(...) prosiłam więc Księdza Biskupa, czy nie zechciałby mi zezwolić, żebym pozostała w klasztorze. W...

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Oto dzieło Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Opiekę merytoryczną nad nim sprawuje kapłan rzymskokatolicki - ojciec pasjonista, moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. G. Galgani.

Podaje się do wiadomości, że od 1 stycznia 2021 roku w naszym serwisie internetowym nadawców e–maili obowiązuje netykieta. Listy, w których będą zawarte wulgaryzmy, komercja, przemoc, a także te, które naruszają dobra osobiste i poglądy religijne kogokolwiek, bez podpisu z imienia i nazwiska, pozostaną bez odpowiedzi ze strony administratora. Treść e-maila powinna być zgodna z tematyką serwisu http://www.swietagemma.pl/

Adres do korespondencji (kontakt z moderatorem CPDP, którym obecnie jest ojciec pasjonista R.S. Pujsza, w sprawach związanych z treściami zawartymi na stronie http://www.swietagemma.pl/):

PASJONIŚCI CPDP
ul. Księdza Skorupki 3
96-200 RAWA MAZOWIECKA

Telefon: 667 554 438 (bez obowiÄ…zku odpowiedzi na SMS-y)
E-mail: redakcja@swietagemma.pl

CPDP nie prowadzi strony Facebooka.
Polecamy stronÄ™ prowadzonÄ… przez o. Symplicjusza Sobczyka OFM:
https://www.facebook.com/people/Ireneusz-Symplicjusz-Sobczyk/61556176651800/

Zachęca się do modlitwy przez wstawiennictwo Świętej Gemmy oraz do nadsyłania świadectw jej obecności w Waszym życiu.

Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych. Zarówno intencje mszalne jak i prośby o modlitwę za wstawiennictwem Świętej Gemmy prosimy zgłaszać drogą e-mailową, listowną lub telefoniczną (prosimy o podawanie nr. telefonu kontaktowego).

Wsparcie duchowe i materialne (nr konta)

Czym jest CPDP?

Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej (CPDP) pw. św. Gemmy Galgani, zwane potocznie Centrum Świętej Gemmy, zostało erygowane 1 czerwca 2017 roku przez przełożonego prowincjalnego pasjonistów. Prowadzi ono działalność duszpasterską w imieniu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Zadaniem CPDP jest propagowanie wiedzy o duchowości zgromadzenia pasjonistów, zwłaszcza poprzez konkretne przykłady osób wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy lub cieszących się szacunkiem ze względu na swą postawę religijną i moralną, związanych z pasjonistami, ich regułą i konstytucjami, duchowością czy posługą duszpasterską.

Działanie Centrum Świętej Gemmy polega na indywidualnej pracy zakonników, ich działalności duszpasterskiej, komunikacji za pośrednictwem stron internetowych, druku książek, broszur, a także folderów czy plakatów, organizacji konferencji i sympozjów, kontaktach z mediami itp.

Za wyjątkowo istotne władza zakonna uznała działania promujące kult świętych związanych z nabożeństwem do męki Pańskiej, które są prowadzone przy klasztorach pasjonistów. Szczególnej uwadze CPDP został polecony tworzący się ośrodek duszpasterstwa i sanktuarium Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych przy ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie oraz propagowanie postaci i spuścizny sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP (1915−1945) w miejscach z nim związanych (Przasnysz, Rawa Mazowiecka, Sadowie-Golgota).

 

 

Zakonnikiem odpowiedzialnym za niniejszą witrynę jest ojciec Rafał S. Pujsza CP, który pełni następujące posługi apostolskie:
- rekolekcjonista,
- moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani,
- wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP,
- promotor Bractwa Świętej Gemmy Galgani.


Rafał Pujsza (o. mgr lic. Rafał Sebastian Pujsza CP) urodził się w 1981 roku w Lęborku.
Jest pomysłodawcą i redaktorem serii wydawniczych Świadkowie Słowa Krzyża oraz Przyjaciele Gemmy Galgani, jak również wydania nowego zbioru rozważań pasyjnych pt. Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań (Warszawa 2017).
Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (CP) wstąpił w 2005 roku. W latach 2008-2011 studiował w Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma w Rzymie (Pontificio Istituto Liturgico Sant'Anselmo). Święcenia prezbiteratu przyjął 27.02.2012 przez posługę Jego Ekscelencji Ks. Abp. H. Hosera SAC.
Od 2018 roku służy pomocą duszpasterską w kościele Pasjonistów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej http://www.pasjoniscirawamazowiecka.pl/