Jezu, chcę cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwą na ustach. Często upada, kto często podejmuje postanowienia. A co dzieje się z kimś, kto postanawia rzadko?
Nie robiłam często postanowień, ale i żadnego nigdy nie dotrzymałam, grzeszyłam na wszelkie sposoby, codziennie prosiłam Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.
Od czasu, kiedy mama obudziła we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyłam, gorąco go pragnęłam i gdyby Jezus pozwolił mi wybierać, wolałabym uwolnić się od ciała i odlecieć do Nieba.
W tym samym roku pojawiło się we mnie inne pragnienie: czułam, jak rośnie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego Męce.
Źle robi mi to, że jestem tak daleko od Najświętszego Sakramentu.
Chcę podążać za Tobą za cenę cierpienia i chcę tego gorąco; nie, Jezu, nie chcę więcej męczyć Cię swoim letnim postępowaniem, jak do tej pory; musiało to budzić w Tobie niesmak.
Nosiłam pierścionek; i ten zdjęłam i odtąd nic już nie miałam.
Zdaję się na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia będą dla Ciebie.
Czuję się słaba, Jezu, ale z Twoją pomocą, mam nadzieję, zdołam żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.
Nieraz zastanawiałyśmy się nad moimi grzechami i nad moją niewdzięcznością dla Jezusa i zaczynałyśmy obie płakać.
Każdego wieczoru, ledwie wyszłam ze szkoły, szłam do domu, zamykałam się w pokoju i klęcząc odmawiałam cały Różaniec, a w nocy nieraz wstawałam na jakiś kwadrans i polecałam Jezusowi moją biedną duszę.
Trzy, cztery razy w tygodniu przystępowałam do Komunii Świętej i Jezus przychodził, chociaż byłam taka niedobra, był ze mną, mówił mi tyle rzeczy.
Pamiętaj, że cenną biżuterią, która upiększa oblubienicę ukrzyżowanego Króla, mogą być tylko ciernie i krzyż.
Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż językiem.
Ze wszystkich sił pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojętne, a tylko o sprawach Nieba.
Nie pragnęłam niczego więcej: codziennie dostawałam dziesiątkę i codziennie słuchałam objaśnień kolejnego momentu Męki.
Gemmo, ileż dostałaś od Jezusa!
Pamiętajmy, że jesteśmy niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym Stwórcą, wszystko, co mamy, mamy od Boga.
Widziałam, jak bardzo jestem niewdzięczna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami cała jestem pokryta.
Wychowawczyni często mówiła na mnie „Pyszna".
Nieraz w ciągu dnia popadałam w pychę, zanim się spostrzegłam.
Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaś być cała Jego. Bądź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie Męki Pańskiej ma być dla ciebie czymś najdroższym.
Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzę: O mój Jezu, miłosierdzia.
Najgorsza ze wszystkich byłam zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszę zdać Panu za zły przykład, jaki dawałam rodzeństwu i znajomym!
Często będę odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza wtedy, kiedy będę smutna.
Redakcja
Aktualności
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Oto dzieło Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. Opiekę merytoryczną nad nim sprawuje kapłan rzymskokatolicki - ojciec pasjonista, moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. G. Galgani.
Podaje się do wiadomości, że od 1 stycznia 2021 roku w naszym serwisie internetowym nadawców e–maili obowiązuje netykieta. Listy, w których będą zawarte wulgaryzmy, komercja, przemoc, a także te, które naruszają dobra osobiste i poglądy religijne kogokolwiek, bez podpisu z imienia i nazwiska, pozostaną bez odpowiedzi ze strony administratora. Treść e-maila powinna być zgodna z tematyką serwisu http://www.swietagemma.pl/
Adres do korespondencji (kontakt z moderatorem CPDP, którym obecnie jest ojciec pasjonista R.S. Pujsza, w sprawach związanych z treściami zawartymi na stronie http://www.swietagemma.pl/):
PASJONIŚCI CPDP
ul. Księdza Skorupki 3
96-200 RAWA MAZOWIECKA
Telefon: 667 554 438 (bez obowiązku odpowiedzi na SMS-y)
E-mail: redakcja@swietagemma.pl
CPDP nie prowadzi strony Facebooka.
Polecamy stronę prowadzoną przez osobę świecką:
facebook.com/swietagemmagalgani/
Zachęca się do modlitwy przez wstawiennictwo Świętej Gemmy oraz do nadsyłania świadectw jej obecności w Waszym życiu.
Istnieje możliwość zamawiania intencji mszalnych. Zarówno intencje mszalne jak i prośby o modlitwę za wstawiennictwem Świętej Gemmy prosimy zgłaszać drogą e-mailową, listowną lub telefoniczną (prosimy o podawanie nr. telefonu kontaktowego).
Wsparcie duchowe i materialne (nr konta)
Czym jest CPDP?
Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej (CPDP) pw. św. Gemmy Galgani, zwane potocznie Centrum Świętej Gemmy, zostało erygowane 1 czerwca 2017 roku przez przełożonego prowincjalnego pasjonistów. Prowadzi ono działalność duszpasterską w imieniu Polskiej Prowincji Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
Zadaniem CPDP jest propagowanie wiedzy o duchowości zgromadzenia pasjonistów, zwłaszcza poprzez konkretne przykłady osób wyniesionych przez Kościół do chwały ołtarzy lub cieszących się szacunkiem ze względu na swą postawę religijną i moralną, związanych z pasjonistami, ich regułą i konstytucjami, duchowością czy posługą duszpasterską.
Działanie Centrum Świętej Gemmy polega na indywidualnej pracy zakonników, ich działalności duszpasterskiej, komunikacji za pośrednictwem stron internetowych, druku książek, broszur, a także folderów czy plakatów, organizacji konferencji i sympozjów, kontaktach z mediami itp.
Za wyjątkowo istotne władza zakonna uznała działania promujące kult świętych związanych z nabożeństwem do męki Pańskiej, które są prowadzone przy klasztorach pasjonistów. Szczególnej uwadze CPDP został polecony tworzący się ośrodek duszpasterstwa i sanktuarium Świętego Gabriela od Matki Bożej Bolesnej i Młodych Świętych przy ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie oraz propagowanie postaci i spuścizny sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP (1915−1945) w miejscach z nim związanych (Przasnysz, Rawa Mazowiecka, Sadowie-Golgota).
Zakonnikiem odpowiedzialnym za niniejszą witrynę jest ojciec Rafał S. Pujsza CP, który pełni następujące posługi apostolskie:
- rekolekcjonista,
- moderator Centrum Promocji Duchowości Pasyjnej pw. św. Gemmy Galgani,
- wicepostulator procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego o. Bernarda Kryszkiewicza CP,
- promotor Bractwa Świętej Gemmy Galgani.
Rafał Pujsza (o. mgr lic. Rafał Sebastian Pujsza CP) urodził się w 1981 roku w Lęborku.
Jest pomysłodawcą i redaktorem serii wydawniczych Świadkowie Słowa Krzyża oraz Przyjaciele Gemmy Galgani, jak również wydania nowego zbioru rozważań pasyjnych pt. Via crucis. Droga krzyżowa. Historia i duchowość nabożeństwa oraz antologia współczesnych rozważań (Warszawa 2017).
Do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa (CP) wstąpił w 2005 roku. W latach 2008-2011 studiował w Papieskim Instytucie Liturgicznym Świętego Anzelma w Rzymie (Pontificio Istituto Liturgico Sant'Anselmo). Święcenia prezbiteratu przyjął 27.02.2012 przez posługę Jego Ekscelencji Ks. Abp. H. Hosera SAC.
Od 2018 roku służy pomocą duszpasterską w kościele Pasjonistów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej http://www.pasjoniscirawamazowiecka.pl/