• Jezu, chcę cierpieć, cierpieć dla Ciebie. Zawsze z modlitwą na ustach. Często upada, kto często podejmuje postanowienia. A co dzieje się z kimś, kto postanawia rzadko?

 • Nie robiłam często postanowień, ale i żadnego nigdy nie dotrzymałam, grzeszyłam na wszelkie sposoby, codziennie prosiłam Jezusa o cierpienie, o dużo cierpienia.

 • Od czasu, kiedy mama obudziła we mnie marzenia o Niebie, zawsze, nawet kiedy grzeszyłam, gorąco go pragnęłam i gdyby Jezus pozwolił mi wybierać, wolałabym uwolnić się od ciała i odlecieć do Nieba.

 • W tym samym roku pojawiło się we mnie inne pragnienie: czułam, jak rośnie we mnie pragnienie kochania Jezusa Ukrzyżowanego, a zarazem cierpienia i pomagania Jezusowi w Jego Męce.

 • Źle robi mi to, że jestem tak daleko od Najświętszego Sakramentu.

 • Chcę podążać za Tobą za cenę cierpienia i chcę tego gorąco; nie, Jezu, nie chcę więcej męczyć Cię swoim letnim postępowaniem, jak do tej pory; musiało to budzić w Tobie niesmak.

 • Nosiłam pierścionek; i ten zdjęłam i odtąd nic już nie miałam.

 • Zdaję się na Ciebie, mój Boże. Wszystkie moje dążenia, wszystkie uczucia będą dla Ciebie.

 • Czuję się słaba, Jezu, ale z Twoją pomocą, mam nadzieję, zdołam żyć inaczej, to znaczy bliżej Ciebie.

 • Nieraz zastanawiałyśmy się nad moimi grzechami i nad moją niewdzięcznością dla Jezusa i zaczynałyśmy obie płakać.

 • Każdego wieczoru, ledwie wyszłam ze szkoły, szłam do domu, zamykałam się w pokoju i klęcząc odmawiałam cały Różaniec, a w nocy nieraz wstawałam na jakiś kwadrans i polecałam Jezusowi moją biedną duszę.

 • Trzy, cztery razy w tygodniu przystępowałam do Komunii Świętej i Jezus przychodził, chociaż byłam taka niedobra, był ze mną, mówił mi tyle rzeczy.

 • Pamiętaj, że cenną biżuterią, która upiększa oblubienicę ukrzyżowanego Króla, mogą być tylko ciernie i krzyż.

 • Codziennie odwiedzać Pana Jezusa w Sakramencie i mówić do Niego bardziej sercem, niż językiem.

 • Ze wszystkich sił pracować nad tym, by nie prowadzić rozmów na tematy obojętne, a tylko o sprawach Nieba.

 • Nie pragnęłam niczego więcej: codziennie dostawałam dziesiątkę i codziennie słuchałam objaśnień kolejnego momentu Męki.

 • Gemmo, ileż dostałaś od Jezusa!

 • Pamiętajmy, że jesteśmy niczym, Bóg jest wszystkim, Bóg jest naszym Stwórcą, wszystko, co mamy, mamy od Boga.

 • Widziałam, jak bardzo jestem niewdzięczna wobec mego Boga i jak strasznymi grzechami cała jestem pokryta.

 • Wychowawczyni często mówiła na mnie „Pyszna".

 • Nieraz w ciągu dnia popadałam w pychę, zanim się spostrzegłam.

 • Gemmo, należysz do Jezusa; powinnaś być cała Jego. Bądź dobra: Jezus jest z ciebie zadowolony, ale bardzo potrzebujesz pomocy. Rozważanie Męki Pańskiej ma być dla ciebie czymś najdroższym.

 • Za każdym razem, kiedy bije zegar, trzy razy powtórzę: O mój Jezu, miłosierdzia.

 • Najgorsza ze wszystkich byłam zawsze ja, któż może wiedzieć, jaki rachunek muszę zdać Panu za zły przykład, jaki dawałam rodzeństwu i znajomym!

 • Często będę odwiedzać Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza wtedy, kiedy będę smutna.

Świadectwo

Aktualności

31.05.2024

Od listopada 2014 roku rozpoczęliśmy nową formę modlitwy - nowennę do Świętej Gemmy. Odmawiamy ją na skalę ogólnopolską (ogólnoświatową, biorąc...

31.05.2024

I Zapraszamy 11 czerwca 2024 r. (wtorek) do budującego się kościoła na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172) na Eucharystię ze słowem Bożym o...

30.05.2024

Zapraszamy! Terminy pielgrzymki na rok bieżący: https://gabrielmir.pl/rok-2024 Gabriel Mir Pielgrzymki

Prośby

Nadsyłajcie prośby o łaski, których pragniecie doznać dzięki modlitwie przez wstawiennictwo Świętej Gemmy!

Pasjoniści

7.08.2016:
Święto Gemmo, proszę Cię, wstawiaj się u Jezusa o dobrego męża dla mnie.
Aneta z Warszawy
 
1.08.2016:
Święta Gemmo, błagam Cię usilnie wybłagaj mi u Pana Jezusa przemianę serca, dotyk Bożej miłości dla mojego męża Artura. Błagam też o uwolnienie od wszelkiego zła, szatana, złych duchów, zniewolenia, o przemianę na duszy i ciele, o gorącą miłość męża do Pana Boga. Niech Pan Bóg stanie się najwazniejszy w życiu męża, niech mąż zapragnie Pana Boga w każdej dziedzinie swojego życia, niech stanie się dobrym katolikiem i kochającym mężem. Ratuj duszę mojego męża, wprowadź go na drogę zbawienia. Błagam Cię nade wszystko zajmij się tą sprawą, ratuj moje małżeństwo! Pan Jezus nie odmówi Ci niczego, bo Ty, Święta Gemmo, nie odmówiłaś Panu Jezusowi niczego, cierpienia, bólu. Oddaj to wszystko w mojej intencji, a Pan Jezus Cię wysłucha. Święta Gemmo, Ty tak bardzo chciałaś zbawienia i nawrócenia grzeszników. Wobec tego zadziałaj podług mocy swojej - nawróć mojego męża! Błagam Cię o to bardzo, bardzo usilnie i gorąco. Oddaję Ci tę sprawę. Ty się nią zajmij. Amen.
Elżbieta ze Stalowej Woli
 
25.06.2016:

Wypadkowi uległa 6-letnia Milenka i jej mama w stanie błogosławionym w 9. miesiącu. Stan bardzo ciężki. Proszę o modlitwę.
Danuta z Królewca k. Mińska Mazowieckiego

11.06.2016:
Święta Gemmo, przez Twoje wstawiennictwo u Boga proszę o cud uzdrowienia mnie i Marii z ciężkiej choroby, o łaskę trzeźwości, nawrócenia i przemiany serc dla naszych mężów i dzieci.
Danuta

8.06.2016:
Proszę o cud uzdrowienia dla Magdaleny - matki trojga małych dzieci - z nowotworu złośliwego piersi oraz o przemianę serc i uratowanie małżeństwa Karoliny i Tomasza, o uwolnienie go z choroby alkoholowej i o łaskę trwania w trzeźwości.
Małgorzata z Bydgoszczy

30.05.2016:
Proszę o wstawiennictwo Świętej Gemmy w modlitwie za Maję, siedmioletnią dziewczynkę, chorą na nowotwór nerki.
Danuta z Królewca k. Mińska Mazowieckiego

28.05.2016:
Bardzo prosimy o modlitwę w intencji naszej córki Michelle (16 lat), która przechodzi ciężkie chwile przed przeprowadzką z Niemiec do Polski o mocną wiarę dla niej, by Bóg zabrał jej lęk przed nieznanym w tym trudnym dla niej czasie i wypełnienie woli Bożej, oraz za całą naszą rodzinę w czasie przeprowadzki.
Gizela i Krzysztof z Dortmundu

25.05.2016:
Proszę o:
zachowanie wierności przez męża Krystyna, czyste serce i myśli, o to, by Pan Jezus zdjął mu i jego rodzicom zasłonę z oczu, żeby zrozumiał, ze porzucając żonę z niepełnosprawnym dzieckiem wyrządził nam wielką krzywdę, a jego rodzice przestali go buntować,
o przemianę serca dla męża Krystyna i jego rodziców,
o uwolnienie męża od narkotyków,
o potrzebne łaski dla mnie, synka Kacperka i moich rodziców na ten trudny czas,
o uwolnienie od przekleństwa i wszelkiego złorzeczenia dla mojej i męża rodziny,
żeby mąż w końcu odciął pępowinę od teściów,
aby teściowie zrozumieli, ze źle wychowali swoje dzieci.
Anna

18.05.2016:
Proszę o wstawiennictwo Świętej Gemmy w modlitwie o uwolnienie mojego taty Józefa z nałogu alkoholowego, o jego nawrócenie i przemianę serca.
Iwona z Warszawy

7.05.2016:
Proszę o wstawiennictwo Świętej Gemmy za zmarłego Macieja.
Izabela z okolic Bydgoszczy

21.04.2016:
Proszę o wstawiennictwo Świętej Gemmy w intencji Barbary, która dzisiaj zasnęła w Chrystusie. Niech Święta Gemma wyprasza łaski Boże dla jej męża i dzieci.
Irena z Warszawy

18.04.2016:
Proszę o wstawiennictwo Świętej Gemmy w modlitwie o uzdrowienie mojego synka Piotra.
Beata z Mińska Mazowieckiego

17.04.2016:
Za wstawiennictwem Świętej Gemmy proszę w intencjach 14-letniego Karola, cierpiącego na chorobę nowotworową.
Katarzyna

12.04.2016:
Za wstawiennictwem Świętej Gemmy proszę o potrzebne łaski dla mojej koleżanki Joli, która od dziś przez najbliższe dni będzie przebywać w szpitalu.
Agata z Warszawy

5.04.2016:
Proszę Świętą Gemmę o dobrą spowiedź dla mojego męża Janusza.
Ewa z Warszawy

1.04.2016:
Proszę Świętą Gemmę o zdrowie i pomyślność w pracy.
Eliza z Legionowa 

31.03.2016:
Proszę o modlitwę przez wstawiennictwo Świętej Gemmy w intencji Adama, który wczoraj uległ ciężkiemu wypadkowi i jest w śpiączce.
Danuta z Królewca k. Mińska Mazowieckiego

20.03.2016:
Proszę Świętą Gemmę o znalezienie dobrej pracy.
Aneta z Warszawy 

18.03.2016:
Zwracam się z prośbą o modlitwę, aby Święta Gemma wstawiła się u naszego Pana, aby pozwolił mi z żoną jak najszybciej podjąć nową pracę oraz proszę o pomoc w uzdrowieniu mojego kręgosłupa, również tego moralnego.
Paweł z Bydgoszczy

17.02.2016:
Módlmy się za Marka, byłego narkomana, ciężko chorego, który prawdopodobnie nigdy nie przystąpił do szczerej spowiedzi. Chce to uczynić, ale zły duch stawia opór.
o. Rafał od Najświętszego Serca Pana Jezusa 

3.02.2016:
Proszę o modlitwę za moją rodzinę: męża Krzysztofa oraz dzieci: Magdalenę, Rafała, Jakuba, Katarzynę i malutkiego Oskara oraz mamę Władysławę i tatę Czesława. Tata źle znosi chorobę mamy, a sam ma chore serce. Bardzo źle się dzieje, choroba za chorobą, boimy się powrotu choroby u Jakuba, a teraz walczymy o mamę, bo rak jest zaawansowany, źle znosi chemię, cierpi, bezsilność powala na kolana, więc prosimy o wsparcie nieba.
Grażyna z Warszawy 

30.01.2016:
Proszę o modlitwę za moją córkę, aby jak najszybciej odcięła się od zła i skorzystała z sakramentu pokuty; aby przez wstawiennictwo Świętej Gemmy, jej patronki z bierzmowania, zaczęła nowe życie w Panu.
Małgorzata z Bydgoszczy

29.01.2016:
Bardzo gorąco prosimy o modlitwę! Przyszło dziś na świat nowe dziecię, jednak jego mama jest w stanie krytycznym. Krwotok po porodzie nie ustaje.
Małgorzata z Bydgoszczy 

26.01.2016:
Za wstawiennictwem Świętej Gemmy proszę o potrzebne łaski dla mnie i dla synka, proszę o siłę do dźwigania Krzyża, ochronę od zła, umocnienie, pociechę, miłość do Pana Boga. Proszę o opamiętanie i nawrócenie dla wszystkich zło czyniących.
Anna z Bydgoszczy 

2.01.2016:
Święta Gemmo, proszę Cię o dobrą, godną pracę, cudowne uzdrowienie wujka Jurka, Grzesia i Sebastiana oraz mamy Krystyny.
Aneta z Warszawy

31.12.2015:
Proszę o modlitwę za dziewczynę, która zaginęła kilka dni temu. Prośmy Świętą Gemmę, aby wstawiała się za nią, by nic się jej nie stało.
Luiza z Warszawy

Święta Gemma żyje!